Герб і прапор Косівського району

Герб і прапор є офіційним символом Косівського району.

Гербовий щит розділений на три поля (зелене, біле, (срібне), червоне). Ці три кольори є кольорами Гуцульщини. Трьома барвами стародавнього українського назовництва він представляє єдність гуцульського племені Зеленої Буковини, Срібної Землі й Червоної Русі. Він відтворює краєвид і бувальщину Гуцульщини: зелену верховину, срібні гуцульські ріки (галицький Прут, буковинський Черемош і закарпатську Тису).

На верхньому лівому полі зображена стилізована смерека на фоні зелених гір і синього неба (синій колір в гербівництві є символом миру). Ця частина герба пояснює географічне місце розташування Косівщини.

На верхньому правому полі на фоні гір зображені топірець та келих на фоні гір і силього неба. Біла (срібна) барва може символізувати сіль, з нею також пов’язана історія краю. В нижньому червоному полі герба розташовано елемент, який використовували в ткацтві, символ народних ремесел, що розвиваються на території Косівщини.

Цей герб відображає історію Косівщини.

Форма щита традиційна для гербів.

Опис прапора Косівського району

Прямокутне полотнище розділене на три рівних частини (синього, жовтого і зеленого кольору). Співвідношення висоти до довжини 1:2. Порядок розташування горизонтальних смуг – згори до низу синього, жовтого, зеленого кольорів. У лівому верхньому куті полотнища розміщено герб району. Присутність на прапорі Косівського району синього та жовтого кольорів символізують належність Косівського району до Української держави, а зеленого кольору, як одного зі складових кольорів герба району.

Рішення про герб і прапор Косівського району.

Автор проекту художник Андрейканіч А. І.

Share

3 Comments

  1. Перш нiж мазюкати ТАКЕ- подивiться в ВIкi слово “геральдика”.
    Депутати, схоже, з таким же “вiдчуттттям прекрасного”((

  2. Перший варіант був кращим та рішенням депутатів, що його приймали вийшов саме такий. Він теж виконаний згідно норм геральдики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *