Міжнародні зв’язки

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ підтримує зв’язки з Білоруською академією мистецтв, організаціями і навчальними закладами Польщі, Румунії, Словаччини на основі двосторонніх угод. Зокрема – з Центральноєвропейським освітнім молодіжним центром і українським ліцеєм у м. Гурово Ілавецьке, ліцеєм м. Легіоново, Варшавського воєводства.

Студенти й викладачі кафедри кераміки і кафедри графічного дизайну Білоруської академії мистецтв взяли участь у науковій конференції, присвяченій 125-річчю професійної мистецької освіти у м. Косові.

Гостями святкувань були представники Центрально-Європейського освітнього молодіжного центру, делегація гміни Легіоново, відомий фотограф, автор альбому «На далекій полонині. Гуцульщина сьогодні» (Варшава 1999р.) Анджей Полєц. В актовій залі експонувалася виставка світлин А.Полєца.

Викладачі та студенти брали участь у пленерах і проводили майстер-класи в Ліцеї Гурова Ілавецького, у міжнародному пленері в м. Ольштин, Польща.

Під час візиту делегації Білоруської державної академії мистецтв, у 2007 р. намічені плани обміну студентами для проходження практик, участі в наукових конференціях, обміну інформацією науковими і методичними виданнями. З 2007 р. викладачі і студенти Білоруської державної академії мистецтв постійно приймають участь у пленерах, конкурсах і конференціях, студенти КІПДМ ЛНАМ проходили практику у Білоруській державній академії мистецтв.

На базі Косівського інституту ПДМ планується проведення міжнародних пленерів спільно з ЛНАМ. Великого резонансу набув симпозіум у с. Яворові, учасниками якого були майстри і художники моди та текстилю з Росії, Польщі, Молдови, Японії. Професор Мартинюк С. Л. – учасник VІІ міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові (2007 р.).

Під час роботи симпозіуму відбулося відкриття музею скла у Львові, автором експозиційного плану і дизайну експозиції якого є С. Л. Мартинюк. В рамках навчальних практик пройшов І живописний пленер у с. Криворівня спільно зі студентами ЛНАМ (кафедра монументального живопису).

У 2009 р. (7 – 8 травня) кафедрою був підготовлений і проведений І міжнародний конкурс моделей одягу за народними мотивами «Водограй», у якому взяли участь студенти з 9 ВЗО України та Білоруської державної академії мистецтв. Студенти і викладачі інституту, зокрема кафедри дизайну, беруть активну участь у підготовці Гуцульських фестивалів, співпрацюючи у рамках прикордонного співробітництва з організаціями гуцулів у діаспорі.

Цього ж року кафедра включилася в підготовку ХІХ міжнародного гуцульського фестивалю, який відбудеться у м. Косові в серпні 2010 р., зокрема в підготовку міжнародної науково-практичної конференції та конкурсу «Гуцульська краса», а також інформаційно-рекламного забезпечення фестивалю.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *