Козацькі забави спудеїв

17 листопада – Міжнародний день студента

У Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва вже стало доброю традицією проводити «Козацькі забави».

«Не знаючи минулого, не побудуєш майбутнього» — під таким дивізом проходило це спортивно-патріотичне свято, приурочене 70-річчю УПА та 520-річчю створення Козацтва. Відкриваючи захід, капітани команд-куренів підняли прапор України і разом усі присутні виконали Гімн України. З привітальними словами звернулися до учасників директор училища В.В.Ходан та студентка Юля Юрчишин.

У 10-ти випробуваннях з різних видів спорту та побуту козаків, розкриваючи сутність козацького життя змагалися шість команд-куренів, у складі яких було по 12 учасників. Краще вміння ходити у строю й виконувати козацькі патріотичні пісні (у козацькому однострої) показали студенти відділу художнього розпису.

У підтягуванні на перекладині найвищого результату досягнув Остап Федак, а у підніманні гирі Павло Вільховецький. У стрільбі з пневматичної гвинтівки перемогу здобув Олександр Рожик, а при метанні ядра – Роман Кифорак. У збиванні зі спортивного снаряду переміг Сергій Лисенко, з армреслінгу – Юрій Буйвол.

У комбінованій естафеті кращими були Тарас Наумов, Іван Пасічник, Назар Гордій. У перетягуванні канату перемогла команда відділу художньої обробки дерева. Представники відділу художньої кераміки найліпше продемонстрували свої здібності при приготуванні козацького куліша, де показали неабиякі навики з кулінарії та розпалювання вогнища.

У командному заліку змагань першість отримали представники відділу художньої обробки дерева. Друге місце зайняли студенти відділу художньої обробки металу, а третє – представники відділу дизайну.

Переможців козацьких змагань та їхніх тренерів нагородили грамотами, кубками й іменними медалями за здобуте перше місце. Кращих організаторів дійства Олександра Крицкалюка, Степана Бзунька, Мирослава Радиша нагородили подяками. А зі 150 світлин відомого фотомайстра Богдана Штундера змонтували експозицію, яка відображає безкомпромісність спортивної боротьби під час усіх випробувань.

Студенти вдячні керівництву навчального закладу за сприяння у придбанні козацької форми-одягу, підготовки до такого заходу, а профспілковій організації за надання матеріальної допомоги..

Д. КРАВЧУК,
керівник фізичного виховання КІПДМ ЛНАМ.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *